Käsitöö- ja kunstiõpetuse suvekursus

Käsitöö- ja kunstiõpetuse suvekursus Pärnu Rahvaülikoolis

Kohtumispaik: suvine Pärnu, Nooruse Maja (Roheline 1B)

Toimumisaeg: 16.-20.juuli 2018.a             

Eesmärk: veeta mõnusalt aega päikeselises Pärnus, täiendada oma kunsti- ja käsitööalaseid teadmisi ja oskusi ning luua uusi kontakte

Sihtgrupp: käsitöö- ja kunstiõpetuse õpetajad, lasteaiaõpetajad, huviringide juhendajad, käsitöö- ja kunstihuvilised

Tasu: 234 eurot. Hind sisaldab osalemist neljal kursusel, kursuste põhimaterjale, juhendeid, väljasõitu, kontserti Nooruse Maja Suveaias ning käibemaksu.

Majutus Nooruse Majas spartalikes tingimustes välivoodil, oma voodipesu kaasas (12 € nädal) või mõnes hotellis/motellis vastavalt oma soovile ja seal kehtivale hinnakirjale.

Registreerimine ja valikute teatamine kuni 11. juuli 2018.a. telefonil 44 50 070 või rahvaylikool@noorusemaja.ee

NB! Kui mõnele kursusele registreerub vähem kui 5 inimest, on korraldajal õigus see ära jätta ning liita registreerujad paralleelselt toimuvale kursusele!

 

Kava

Esmaspäev, 16. juuli, kl 13.30 – 14.00 saabumine ja registreerimine Nooruse Majas

Kl 14.00 – 18.00

A. Makrameetehnikas ehe 5 tundi, juhendaja Jorge Ramos

Makrameetehnikaks sobilike materjalide tutvustus, makramee põhisõlmed, sõlmede omavaheline kombineerimine. Kivi/helme ümber punutise tegemine ning töö viimistlemine. Kursuse lõpuks on valminud kaunis ehe! Kursust assisteerib Karin Lasn.

Teisipäev, 17. juuli, kl 09.30 – 16.00

A. Paberpunutised 8 tundi, juhendaja Eda Hanni

Tutvutakse paberpunumise maailmaga. Õpitakse valmistama punumiseks vajalikku algmaterjali. Erinevad värvimistehnikad. Tööde viimistlemine. Kursuse käigus valmib korvike. Kaasa võtta käärid!

B. Kalligraafiline portree 8 tundi, juhendaja Tiina Niin

Piirjoonte kandmine paberile, kontrastsuse järgi pindade täitmine. Kalligraafilise portree lõpuni kirjutamine. Portree viimistlemine, erinevad võimalused. Kaasa võtta kontrastne portreefoto prindituna A4 koopiapaberile (saab printida ka koha peal), harilik pliiats, kustukumm. Enne kursusele tulekut palun leidke sobiv luule, proosa või mõni sõna, mida läbivalt töös kasutada!

Kolmapäev, 18. juuli, väljasõit kl 08.30 (tagasi Pärnus ca 17.30/18.30)

Õppesõit OLUSTVERRE:

  • ekskursioon Olustvere mõisas ja mõisa kodades koos giidiga;
  • lõunasöök;
  • klaasipuhumise töötuba.

Tagasiteel Pärnusse:

  • Heimtali muuseumi külastus.

Õhtul kl 19.00 Nooruse Maja Suveaias Ilves Sisters kontsert


Neljapäev, 19. juuli kl 09.30 – 16.00

A. Mixed-media töötuba 8 tundi, juhendaja Jaanika Aasrand

Kursuse käigus valmib: mixed-media tehnikas puidust salvrätikukarp, mille kaunistamisel kasutatakse akrüülvärve, spreisid ja pastasid; mixed-media tehnikas kaunistatud pudel, milles kasutatakse alkoholi tinte; papist pliiatsihoidjad, milles kasutatakse brushosid. Kaasa võtta lapik (konjaki või likööri) pudel!

B. Kangaslilled 8 tundi, juhendaja Tiina Sillar 

Kursusel avatakse uks tekstiilist lillede võlumaailma, piilutakse ajalukku ja tutvutakse erinevate lillevalmistamise tehnikate ja koolkondadega tänapäeval. Valmistatakse ise kangast lilli kasutades traditsioonilist kuumvormimise tehnikat, lisaks erinevatest kangastest õite tegemine. Praktilistele oskustele saab ka teadmised, mida juhendaja on  käinud kogumas erinevate lillemeistrite juures. Kaasa võtta 2-3 erineva kanga väiksemaid tükke lilleõite tegemiseks (hästi sobivad nt vähekortsuvad ühevärvilised pastelsetes toonides õhemad polüesterkangad), kanga tooni õmblusniite, õmblusnõel ja mõned nööpnõelad, teravad käärid, harilik pliiats, joonlaud (20 cm) ja must peene otsaga marker joonte kangale märkimiseks!


Reede, 20. juuli kl 09.30 – 12.30

A. Animeeritud terviseloeng „Toitudes terveks ja taibukaks“ koos praktilise töötoaga 4 tundi, juhendaja Merle Einola

Animeeritud loeng. Tervislike toitude valmistamise praktiline töötuba (menüü on suhkruvaba ja koosneb valdavalt kohalikest hooajalistest põllu- ja aiasaadustest). Valmistatud toitudest kaetakse kohvilaud. Toitude degusteerimine, küsimused – vastused, vestlusring.

REGISTREERU SIIN

Soovid Pärnus huvitavalt aega veeta?

Liitu infokirjaga